DZIAŁALNOŚĆ KLUBU EUROPEJSKIEGO Rok 2012/2013

W naszej szkole od 1 września 2006 roku działa Klub Europejski Douzelage, którego opiekunem jest nauczyciel języka angielskiego pan Janusz Cezary Salamończyk, który również sprawuje funkcję przewodniczącego chojeńskiego Stowarzyszenia Douzelage.
Klub ten skupia zarówno młodzież z technikum jak i liceum oraz prowadzi działania, których celem jest promowanie obywatelstwa europejskiego oraz zacieśnienie więzi edukacyjnych, ekonomicznych, turystycznych, sportowych i kulturalnych pomiędzy uczniami. Działania te odbywają się poprzez nawiązywanie kontaktów ze szkołami i nieformalnymi organizacjami młodzieżowymi z krajów Unii Europejskiej.
  Wśród podejmowanych przez Klub Europejski Douzelage działań jest m.in. organizowanie międzynarodowych wymian uczniów, organizowanie wystaw, przedstawień muzycznych i teatralnych oraz imprez sportowych.  Klub daje szansę młodym ludziom do spotkań z rówieśnikami z zagranicy, a także do likwidowania barier językowo-kulturowych i rozwijania umiejętności językowych.

LISTA CZŁONKÓW KLUBU EUROPEJSKIEGO DOUZELAGE:

1. Anna Radziszewska – przewodnicząca

Prezentacja – Klub Europejski Douzelage

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU EUROPEJSKIEGO

Rok 2012/2013

a 8 – 14.07.2013 r. uczestniczyliśmy w projekcie Focus on Quality z Programu Młodzież w Działaniu. [tutaj]

a 22.01.2013 r. Polsko Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży ogłosił wyniki ogólnopolskiego konkursu “Moja polsko-litewska przygoda”, w którym I m-ce zajął Michał Kiepura, a III m-ce Martyna Pietrzak, uczniowie klasy IIId LO.[tutaj]

a 5-7.11.2012 r. członkowie Klubu Europejskiego Douzelage z opiekunem brali udział w konferencji w Warszawie organizowanej z okazji pięciolecia Polsko Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. [tutaj]

a 7.11.2012 r.  na zaproszenie Kuratorium Oświaty w Szczecinie i Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji  bierzemy udział w  konferencji Programu ,,Uczenie się przez całe życie – Comenius” i „Leonardo da Vinci”, podczas której prezentowane będą realizowane przez naszą szkołę projekty. [tutaj]

a 22-28.08.2012 r. przyjazd grupy Litewskiej, Węgierskiej i Rumuńskiej do Chojny w ramach projektu “Rozmawiaj, Tańcz, Myśl – Realizuj się! [tutaj]