DZIAŁALNOŚĆ KLUBU EUROPEJSKIEGO Rok 2014/2015

W naszej szkole od 1 września 2006 roku działa Klub Europejski Douzelage, którego opiekunem jest nauczyciel języka angielskiego pan Janusz Cezary Salamończyk, który również sprawuje funkcję przewodniczącego chojeńskiego Stowarzyszenia Douzelage.
Klub ten skupia zarówno młodzież z technikum jak i liceum oraz prowadzi działania, których celem jest promowanie obywatelstwa europejskiego oraz zacieśnienie więzi edukacyjnych, ekonomicznych, turystycznych, sportowych i kulturalnych pomiędzy uczniami. Działania te odbywają się poprzez nawiązywanie kontaktów ze szkołami i nieformalnymi organizacjami młodzieżowymi z krajów Unii Europejskiej.
  Wśród podejmowanych przez Klub Europejski Douzelage działań jest m.in. organizowanie międzynarodowych wymian uczniów, organizowanie wystaw, przedstawień muzycznych i teatralnych oraz imprez sportowych.  Klub daje szansę młodym ludziom do spotkań z rówieśnikami z zagranicy, a także do likwidowania barier językowo-kulturowych i rozwijania umiejętności językowych.

LISTA CZŁONKÓW KLUBU EUROPEJSKIEGO DOUZELAGE:

Przewodnicząca zarządu: Emilia Hadrzyńska

Prezentacja – Klub Europejski Douzelage

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU EUROPEJSKIEGO

Rok 2014/2015

20-25.07.2015 r. Stowarzyszenie Douzelage w Chojnie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie razem z partnerami z Czech i Rumunii realizowali projekt „More active, more healthy“ w ramach programu Erasmus+. [tutaj]

15.05.2015 r. odbyło się spotkanie członków Klubu Europejskiego Douzelage, nauczycieli i pracowników ZSP w Chojnie z Posłem do Parlamentu Europejskiego prof. Dariuszem Rosatim. [tutaj]

5.05.2015 r. Mikołaj Gajowski i Mikołaj Daszkiewicz z kl. II b LO wzięli udział w Ogólnopolskim Forum Młodzieży „jEsTeM aktywny”, odbywającego się w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży 2015[tutaj]

Prezentacja z działalności Klubu Europejskiego [tutaj]

17.12. – 19.12.2014 r. członkowie Klubu Europejskiego Douzelage zorganizowali akcję charytatywną. [tutaj]

27.11 2014 r. odbyło się zebranie członków Klubu Europejskiego “Douzelage”. [tutaj]

17.09 2014 r. odbyło się spotkanie członków Klubu Europejskiego “Douzelage [tutaj]