Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29

PATRONATY - WSPÓŁPRACA

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU EUROPEJSKIEGO Rok 2014/2015

     W naszej szkole od 1 września 2006 roku działa Klub Europejski Douzelage, którego opiekunem jest nauczyciel języka angielskiego pan Janusz Cezary Salamończyk, który również sprawuje funkcję przewodniczącego chojeńskiego Stowarzyszenia Douzelage.
Klub ten skupia zarówno młodzież z technikum jak i liceum oraz prowadzi działania, których celem jest promowanie obywatelstwa europejskiego oraz zacieśnienie więzi edukacyjnych, ekonomicznych, turystycznych, sportowych i kulturalnych pomiędzy uczniami. Działania te odbywają się poprzez nawiązywanie kontaktów ze szkołami i nieformalnymi organizacjami młodzieżowymi z krajów Unii Europejskiej.
  Wśród podejmowanych przez Klub Europejski Douzelage działań jest m.in. organizowanie międzynarodowych wymian uczniów, organizowanie wystaw, przedstawień muzycznych i teatralnych oraz imprez sportowych.  Klub daje szansę młodym ludziom do spotkań z rówieśnikami z zagranicy, a także do likwidowania barier językowo-kulturowych i rozwijania umiejętności językowych.

LISTA CZŁONKÓW KLUBU EUROPEJSKIEGO DOUZELAGE:

Przewodnicząca zarządu: Emilia Hadrzyńska

Zastępca przewodniczącej zarządu: Mikołaj Gajowski

Członkowie zarządu: Michalina Czubak, Jakub Lechowski

Anna Kłapouch
Justyna Stryczek
Oliwia Pawłowska
Mikołaj Daszkiewicz
Przemysław Czajkowski
Edyta Sobczak
Nina Michalska
Agata Jasnos
Dominik Woźniak
Jarosław Polek
Marcelina Żarkowska
Karolina Błoch
Kamila Bernadzka
Adrian Dziadas
Jakub Surowiecki
Marek Mularczyk
Julia Łągiewczyk
Aleksandra Szurgocińska
Tomasz Borczyński
Dominika Stefańska
Elwira Jóźwiak
Kornelia Gil
Katarzyna Szymkowiak
Jakub Mróz
Szymon Pluskot
Łukasz Lach
Ida Rumbuć

 
PRZYDZIAŁ OBOWIĄZKÓW:
Gazetka – Dominika Stefańska, Julia Łągiewczyk

Protokoły z zebrań – Karolina Błoch, Tomasz Borczyński

Strona internetowa – Marek Mularczyk, Jakub Surowiecki

Zdjęcia – Elwira Jóźwiak

 

 Prezentacja – Klub Europejski Douzelage

 

 

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU EUROPEJSKIEGO

Rok 2014/2015

 20-25.07.2015 r. Stowarzyszenie Douzelage w Chojnie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie razem z partnerami z Czech i Rumunii realizowali projekt „More active, more healthy“ w ramach programu Erasmus+. [tutaj]

 15.05.2015 r. odbyło się spotkanie członków Klubu Europejskiego Douzelage, nauczycieli i pracowników ZSP w Chojnie z Posłem do Parlamentu Europejskiego prof. Dariuszem Rosatim. [tutaj]

 5.05.2015 r. Mikołaj Gajowski i Mikołaj Daszkiewicz z kl. II b LO wzięli udział w Ogólnopolskim Forum Młodzieży „jEsTeM aktywny”, odbywającego się w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży 2015[tutaj]

 Prezentacja z działalności Klubu Europejskiego [tutaj]

 17.12. – 19.12.2014 r. członkowie Klubu Europejskiego Douzelage zorganizowali akcję charytatywną. [tutaj]

 27.11 2014 r. odbyło się zebranie członków Klubu Europejskiego “Douzelage”. [tutaj]

 17.09 2014 r. odbyło się spotkanie członków Klubu Europejskiego “Douzelage [tutaj]

linki

galeria