DZIAŁALNOŚĆ KLUBU EUROPEJSKIEGO Rok 2015/2016

W naszej szkole od 1 września 2006 roku działa Klub Europejski Douzelage, którego opiekunem jest nauczyciel języka angielskiego pan Janusz Cezary Salamończyk, który również sprawuje funkcję przewodniczącego chojeńskiego Stowarzyszenia Douzelage.
Klub ten skupia zarówno młodzież z technikum jak i liceum oraz prowadzi działania, których celem jest promowanie obywatelstwa europejskiego oraz zacieśnienie więzi edukacyjnych, ekonomicznych, turystycznych, sportowych i kulturalnych pomiędzy uczniami. Działania te odbywają się poprzez nawiązywanie kontaktów ze szkołami i nieformalnymi organizacjami młodzieżowymi z krajów Unii Europejskiej.
  Wśród podejmowanych przez Klub Europejski Douzelage działań jest m.in. organizowanie międzynarodowych wymian uczniów, organizowanie wystaw, przedstawień muzycznych i teatralnych oraz imprez sportowych.  Klub daje szansę młodym ludziom do spotkań z rówieśnikami z zagranicy, a także do likwidowania barier językowo-kulturowych i rozwijania umiejętności językowych.

LISTA CZŁONKÓW KLUBU EUROPEJSKIEGO DOUZELAGE:

Przewodnicząca zarządu: Michalina Czubak

Prezentacja – Klub Europejski Douzelage

DZIAŁALNOŚĆ KLUBU EUROPEJSKIEGO

Rok 2015/2016

23.06.2016 r. uczestnicy projektu “Be different be tolerant” wzięli udział w dyskusji nt. „Uchodźcy gdzie nasza solidarność?”. [więcej]

18-21.03.2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zjeździe na Malcie w ramach projektu: „For a Better Democracy; Youth’s Role In Politics”. [więcej]

1.03.2016 r. przeprowadzono debatę na temat polityki oraz roli młodzieży w polityce w ramach projektu „Activities – Youth Seminar”. [więcej]

24.02.2016 r. odbyły się wybory nowego Zarządu Klubu Europejskiego Douzelage. [więcej]

21.12.2015 r. członkowie Klubu Douzelage podarowali prezenty dzieciom imigrantów z Syrii i Afganistanu, mieszkającym w Schwedt. [więcej]

18 i 25.11.2015 r. odbyły się zebrania członków Klubu Europejskiego Douzelage. [więcej]

22.09.2015 r. odbyło się pierwsze w roku szkolnym 2015/2016 spotkanie członków Klubu Europejskiego Douzelage[więcej]