Działalność Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi 2015/2016

Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi

W połowie października 2009 r. z inicjatywy młodzieży naszej szkoły oraz pedagogów szkolnych powstał Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie.

Pierwszym etapem powstania Szkolnego Klubu HDK była rekrutacja polegająca na umieszczeniu w obu budynkach  naszej szkoły ogłoszeń o możliwości  uczestniczenia i działania w Klubie.

Równolegle nawiązano współpracę z Zachodniopomorską Stacją Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie. Polegać ona będzie na umożliwieniu naszej młodzieży oddawania krwi dla potrzebujących oraz wsparciu merytorycznym.

W tym celu został opracowany program, który będzie realizowany w tym roku szkolnym i mamy nadzieję, że w następnych latach Szkolny Klub HDK będzie cieszył się zainteresowaniem młodzieży.

W dniu 05 listopada 2009 r. w godzinach popołudniowych odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne, w którym uczestniczyło 33 uczniów oraz opiekunowie Aleksander Lizak i Małgorzata Limanówka. Swoją obecnością zaszczyciła nas Pani Wicedyrektor Sylwia Łozińska, która jednocześnie zadeklarowała aktywny udział w pracach i koordynacji działań Klubu. Podczas spotkania został przedstawiony i omówiony program działań Klubu oraz zorganizowanie pierwszego wyjazdu młodzieży  do Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie.

Logo SKHDK

Aleksander Lizak
Karolina Kubowicz

Lista  osób należąca do Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi i do Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża  działającego w ZSP  w Chojnie
w roku szkolnym 2015/2016

20. Jakub Jarocki

21. Konrad Wiszniowski

III TB

Program Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Życia”

Działalność roku szk. 2015/2016

Sprawozdanie z działalności Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w II półroczu roku szkolnego 2015/2016

Sprawozdanie działalności Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża w II półroczu roku szkolnym 2015/2016

5.06.2016 r. członkowie Szkolnego Koła PCK oraz Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi uczestniczyli w akcji rejestrowania potencjalnych dawców szpiku.

10.03.2016 r. na placu przy naszej szkole po raz kolejny pojawił się mobilny punkt poboru krwi ze Szczecina.

Działalność Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi w I półroczu roku szkolnego 2015/2016

Działalność Koła w pierwszym półroczu roku szkolnego 2015/2016

3.12.2015 r. zorganizowano akcję oddawania krwi, przeprowadzoną w ramach Szkolnych Dni Profilaktyki.

26.09.2015 r. Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie