Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29

PATRONATY - WSPÓŁPRACA

II Powiatowy Konkurs Mitologiczny

II Powiatowy Konkurs Mitologiczny

    4 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie odbył się II Powiatowy Konkurs Mitologiczny. Konkurs skierowany był podobnie jak rok wcześniej do uczniów klas trzecich gimnazjum oraz klas I szkół ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskiego.
W konkursie wzięło udział sześć szkół: Gimnazjum z Chojny, Gimnazjum z Mieszkowic, Gimnazjum z Cedyni, Zespół Szkół z Widuchowej, ZSP Nr 2 z Gryfina, ZSP Nr 1 z Chojny.

Zasady konkursu były podobne jak w ubiegłym roku. Zmagania uczestników oceniała komisja w składzie: pani Teresa Błońska – Kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnie, pani Eugenia Hajduk- emerytowany nauczyciel języka polskiego z Chojny, pan Paweł Migdalski – pracownik Zakładu Europejskich Studiów Porównawczych w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych US, który po konkursie przedstawił prezentację na temat mitu ziem odzyskanych.
Wyniki konkursu:

I miejsce zajęła drużyna reprezentująca ZSP Nr 2 w Gryfinie w składzie: Dawid Klimowicz, Magdalena Cieciuch, Patryk Kupryjańczyk, Marta Szejler, Agnieszka Bednarska; opiekunowie: Aleksandra Mielniczek, Beata Szczesna.

II miejsce zajęła drużyna ZSP Nr 1 w Chojnie w składzie: Joanna Padoł, Aleksandra Domaradzka, Katarzyna Bagińska, Marta Lasowska, Artur Borkowski, opiekun Krzysztof Pośniak

III miejsce zajęła dryżyna Gimnazjum z Mieszkowic w składzie: Anna Sobecka, Aleksandra Sztadilów, Marcin Charęza, Krystian Bobik, Maciej Szymański, opiekunowie: Renata Walawender, Mirosława Butrymowska.

Należy podkreślić, że w tym roku uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom, przygotowali scenki mitologiczne prezentowane z wykorzystaniem różnorodnych, przepięknych rekwizytów, w których wykonanie włożyli dużo wysiłku. Imponujące jest to, że młodzież interesuje  się mitologią i ma świadomość, że jest to ważne źródło kultury europejskiej.

Organizatorami konkursu są nauczyciele ZSP Nr 1 w Chojnie: pan Krzysztof Pośniak i pani Gabriela Lasowska.

linki

galeria