Internat

ul. Żółkiewskiego 1
74 – 500 Chojna
tel. 91 414 1927

„UCZYMY SIĘ POZNAWAĆ SIEBIE, ABY LEPIEJ ZROZUMIEĆ INNYCH”

Kadra

W internacie mieszka młodzież ucząca się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie.

Opiekę nad młodzieżą w internacie sprawuje wykwalifikowana i życzliwa kadra pedagogiczna:

Kierownik internatu: mgr Hanna Leszczyńska

Wychowawcy:

mgr Chmura Hanna

mgr Kaliciak  Rafał

mgr Michasiuk Grzegorz

mgr  Skrzypa Emilia

mgr  Szwiec Dorota

mgr Zubala Barbara

Internat sprawuje całodobową opiekę nad młodzieżą od niedzieli od godz. 17.00 do piątku do godz.17.00

Koszty pobytu i wyżywienia

Zakwaterowanie – 40 zł
Całodzienne wyżywienie w stołówce szkolnej (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) stawka dzienna – 11 zł

Uczniowie z naszej szkoły mogą korzystać z obiadów w stołówce szkolnej. Koszt obiadu dla ucznia wynosi 6 zł.

Wychowanków obowiązuje przestrzeganie Regulamin Internatu oraz stosowanie się do planu dnia jaki obowiązuje w internacie.

Warunki do nauki i wypoczynku

Internat dysponuje 17 pokojami:
– 13 pokoi czteroosobowych,
– 4 pokoje dwuosobowe.

Posiadamy także pomieszczenia funkcyjne:
– salę konferencyjną,
– pokoje dla maturzystów,
– świetlicę, w której uczniowie mają do dyspozycji 2 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, telewizor, gry planszowe,
– stół do gry w ping – ponga,
– stołówkę,
– 4 łazienki.

W godzinach popołudniowych uczniowie mogą korzystać z zaplecza sportowego. Dostępna jest sala gimnastyczna, siłownia oraz wielofunkcyjne boisko sportowe z bieżnią lekkoatletyczną. Organizujemy także zawody tenisa stołowego, który jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie.

Wychowankom internatu zapewniamy codzienną pomoc opiekuńczo – wychowawczą. W  zależności od potrzeb wychowanków, zapewniamy wsparcie psychologa, pedagoga oraz doradcy zawodowego. W internacie odbywa się wiele imprez okolicznościowych, które na stałe znajdują się w naszym kalendarzu, np. „otrzęsiny” „andrzejki”, „spotkanie wigilijne”, „pożegnanie absolwentów”. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań kulturalnych i sportowych. Organizujemy warsztaty plastyczne, zajęcia sportowe oraz warsztaty profilaktyczne. Proponujemy ciekawe zajęcia i niepowtarzalne imprezy kulturalno – rozrywkowe. Organizujemy także różne konkursy, gry i zabawy towarzyskie, montaże słowno – muzyczne, w których każdy uczeń może spróbować swoich sił.

Dbamy o to aby każdy uczeń w naszym internacie czuł się dobrze i bezpiecznie!

Nasz internat jest miejscem, gdzie uczniowie znajdą namiastkę domu, gdzie zawierają nowe znajomości i przyjaźnie. Każdy z wychowanków naszego internatu znajdzie tu spokój i ciszę – a co za tym idzie – odpowiednie warunki do nauki i odpoczynku.

Drodzy Uczniowie!

Jeżeli mieszkacie poza Chojną i macie problemy z dojazdem to zapraszamy do naszego internatu. Przekonacie się, że warto u nas zamieszkać.

Drodzy Rodzice!

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was, że możecie powierzyć naszej opiece swoje dzieci.

Zapraszamy i czekamy!

– Podanie o przyjęcie do internatu

–  Regulamin internatu

– Plan dnia