Internat

ul. Żółkiewskiego 1
74 – 500 Chojna
tel. 91 414 1927

„UCZYMY SIĘ POZNAWAĆ SIEBIE, ABY LEPIEJ ZROZUMIEĆ INNYCH”

Kadra

W internacie mieszka młodzież ucząca się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie.

Opiekę nad młodzieżą w internacie sprawuje wykwalifikowana i życzliwa kadra pedagogiczna:

Kierownik internatu: mgr Dorota Szwiec

Wychowawcy:

mgr Chmura Hanna

mgr Mucha Monika

mgr Zubala Barbara

Internat sprawuje całodobową opiekę nad młodzieżą od niedzieli od godz. 17.00 do piątku do godz.17.00

Koszty pobytu i wyżywienia

Zakwaterowanie – 40 zł
Całodzienne wyżywienie w stołówce szkolnej (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) stawka dzienna – 11 zł

Uczniowie z naszej szkoły mogą korzystać z obiadów w stołówce szkolnej. Koszt obiadu dla ucznia wynosi 6 zł.

Wychowanków obowiązuje przestrzeganie Regulamin Internatu oraz stosowanie się do planu dnia jaki obowiązuje w internacie.

Warunki do nauki i wypoczynku

Internat dysponuje 17 pokojami:
– 13 pokoi czteroosobowych,
– 4 pokoje dwuosobowe.

Posiadamy także pomieszczenia funkcyjne:
– salę konferencyjną,
– pokoje dla maturzystów,
– świetlicę, w której uczniowie mają do dyspozycji 2 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu, telewizor, gry planszowe,
– stół do gry w ping – ponga,
– stołówkę,
– 4 łazienki.

W godzinach popołudniowych uczniowie mogą korzystać z zaplecza sportowego. Dostępna jest sala gimnastyczna, siłownia oraz wielofunkcyjne boisko sportowe z bieżnią lekkoatletyczną. Organizujemy także zawody tenisa stołowego, który jest jedną z najpopularniejszych gier na świecie.

Wychowankom internatu zapewniamy codzienną pomoc opiekuńczo – wychowawczą. W  zależności od potrzeb wychowanków, zapewniamy wsparcie psychologa, pedagoga oraz doradcy zawodowego. W internacie odbywa się wiele imprez okolicznościowych, które na stałe znajdują się w naszym kalendarzu, np. „otrzęsiny” „andrzejki”, „spotkanie wigilijne”, „pożegnanie absolwentów”. Uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań kulturalnych i sportowych. Organizujemy warsztaty plastyczne, zajęcia sportowe oraz warsztaty profilaktyczne. Proponujemy ciekawe zajęcia i niepowtarzalne imprezy kulturalno – rozrywkowe. Organizujemy także różne konkursy, gry i zabawy towarzyskie, montaże słowno – muzyczne, w których każdy uczeń może spróbować swoich sił.

Dbamy o to aby każdy uczeń w naszym internacie czuł się dobrze i bezpiecznie!

Nasz internat jest miejscem, gdzie uczniowie znajdą namiastkę domu, gdzie zawierają nowe znajomości i przyjaźnie. Każdy z wychowanków naszego internatu znajdzie tu spokój i ciszę – a co za tym idzie – odpowiednie warunki do nauki i odpoczynku.

Drodzy Uczniowie!

Jeżeli mieszkacie poza Chojną i macie problemy z dojazdem to zapraszamy do naszego internatu. Przekonacie się, że warto u nas zamieszkać.

Drodzy Rodzice!

Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was, że możecie powierzyć naszej opiece swoje dzieci.

Zapraszamy i czekamy!

– Podanie o przyjęcie do internatu

–  Regulamin internatu

– Plan dnia