Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29

PATRONATY - WSPÓŁPRACA

IX 2018 r. zapraszamy do akcji „sto dobrych uczynków na 100 – lecie niepodległości”.

„Księga dobrych uczynków” – sto dobrych uczynków na 100 – lecie niepodległości

 

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie, w ramach projektu edukacyjnego „Godność. Wolność. Niepodległość.”, z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, realizuje liczne działania. We wrześniu, w czytelni szkolnej, pojawiła się „Księga dobrych uczynków” w ramach akcji ”100 dobrych uczynków na 100 – lecie”. Zadanie polega na  zaktywizowaniu młodzieży w spontaniczne akcje charytatywne, a następnie anonimowym wpisaniu ich do księgi. Akcja trwa od września do momentu zrealizowania zadania.

Zapraszamy i zachęcamy do wpisywania informacji o każdym dobrym uczynku i towarzyszącej mu historii. Niezależnie, czy jest to zrobienie zakupów sąsiadce, odwiedziny u chorego, czy też akcja zbiórki na rzecz potrzebujących. Każde dobro, nawet drobny gest wobec drugiego człowieka powoduje, że świat staje się lepszy, a nawet najmniejsza pomoc jest lepsza od  wielkiego współczucia. Pomoc słabszym, biedniejszym, chorym, czy samotnym – to nasz podstawowy ludzki obowiązek. Papież Jan Paweł II mówił o tym, że człowiek jest wielki nie  przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi. Wierzymy, że każdy – nawet najmniejszy gest, ma ogromne znaczenie, dlatego tak ważne są nawet te najmniejsze przykłady działań, które wykonujemy wobec naszych bliźnich. Podzielcie się z nami swoimi historiami i  wspólnie stwórzmy „Księgę dobrych uczynków” – miejsce przepełnione radością i dobrocią.

mgr Gabriela Lasowska

linki

galeria