IX – XI 2018 r. w ramach projektu „Godność. Wolność. Niepodległość.” dwunastu uczniów wzięło udział w warsztatach programowania.

WARSZTATY PROGRAMOWANIA

PROJEKT „GODNOŚĆ. WOLNOŚĆ. NIEPODLEGŁOŚĆ.”

Od września do listopada 2018 r., w ramach projektu „Godność. Wolność. Niepodległość.”, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie odbywały się warsztaty programowania. Wzięło w nich udział 12 uczniów.

Zajęcia obejmowały takie zagadnienia, jak: konfiguracja i uruchomienie środowiska programistycznego, typy danych, zakresy oraz inicjalizacja zmiennych, tworzenie dodatkowych nazw typów, pobieranie danych, operatory, tablice jednowymiarowe i wielowymiarowe, ciągi znaków w stylu C, napisy C++ (klasa std: string).

Uczniowie w ramach zajęć zostali zapoznani z algorytmami, tworzyli, kompilowali, a  następnie uruchamiali programy w języku C++.

W ramach zajęć został też złożony model pojazdu bojowego – czołgu Renault FT z okresu I  wojny światowej.

Szczególnie zaangażowany w prowadzenie warsztatów był uczeń kl. IV Technikum Zawodowego w zawodzie technik informatyk – Przemysław Krzemiński, niezwykle doświadczony w tworzeniu modeli pojazdów zdalnie sterowanych aplikacją telefoniczną. Chętnie dzielił się on z młodszymi uczniami swoją wyjątkową wiedzą, m.in. z zakresu projektowania i składania modeli redukcyjnych oraz drukowania za pomocą drukarki 3D.

Model pojazdu bojowego, zdalnie sterowanego aplikacją telefoniczną, został zaprezentowany społeczności szkolnej podczas wystawy pamiątek „Bohaterowie Niepodległej”.

mgr inż. Krzysztof Janik