Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29

PATRONATY - WSPÓŁPRACA

IX – XI 2018 r. w ramach projektu „Godność. Wolność. Niepodległość.” dwunastu uczniów wzięło udział w warsztatach programowania.

WARSZTATY PROGRAMOWANIA

PROJEKT „GODNOŚĆ. WOLNOŚĆ. NIEPODLEGŁOŚĆ.”

 

Od września do listopada 2018 r., w ramach projektu „Godność. Wolność. Niepodległość.”, w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie odbywały się warsztaty programowania. Wzięło w nich udział 12 uczniów.

Zajęcia obejmowały takie zagadnienia, jak: konfiguracja i uruchomienie środowiska programistycznego, typy danych, zakresy oraz inicjalizacja zmiennych, tworzenie dodatkowych nazw typów, pobieranie danych, operatory, tablice jednowymiarowe i wielowymiarowe, ciągi znaków w stylu C, napisy C++ (klasa std: string).

Uczniowie w ramach zajęć zostali zapoznani z algorytmami, tworzyli, kompilowali, a  następnie uruchamiali programy w języku C++.

W ramach zajęć został też złożony model pojazdu bojowego – czołgu Renault FT z okresu I  wojny światowej.

Szczególnie zaangażowany w prowadzenie warsztatów był uczeń kl. IV Technikum Zawodowego w zawodzie technik informatyk – Przemysław Krzemiński, niezwykle doświadczony w tworzeniu modeli pojazdów zdalnie sterowanych aplikacją telefoniczną. Chętnie dzielił się on z młodszymi uczniami swoją wyjątkową wiedzą, m.in. z zakresu projektowania i składania modeli redukcyjnych oraz drukowania za pomocą drukarki 3D.

Model pojazdu bojowego, zdalnie sterowanego aplikacją telefoniczną, został zaprezentowany społeczności szkolnej podczas wystawy pamiątek „Bohaterowie Niepodległej”.

 

mgr inż. Krzysztof Janik

linki

galeria