Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29

PATRONATY - WSPÓŁPRACA

Klub Alternatywy Młodzieżowej

Klub Alternatywy Młodzieżowej

     Klub Alternatywy Młodzieżowej powstał w 2002 roku z inicjatywy uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów spod Siekierek. Głównym celem działalności KAM-u jest propagowanie postaw ekologicznych poprzez organizowanie wewnątrzszkolnych konkursów ekologicznych, przyłączanie się do ogólnopolskich akcji ekologicznych oraz współpracę z instytucjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz ochrony przyrody i zwierząt.

Główne działania Klubu Alternatywy Młodzieżowej:

 1. Współpraca ze Stowarzyszeniem Ekologiczno-Kulturalnym Klubu Gaja poprzez realizację projektów takich jak Święto Drzewa oraz „Zbieraj makulaturę-ratuj konie”. Każdego roku, 10 października w ramach obchodów Święta Drzewa,  odbywają się imprezy ekologiczne takie jak konkursy ekologiczne i wystawy. Realizacja zaplanowanych działań jest możliwa głównie dzięki współpracy z Nadleśnictwem w Chojnie. Dzięki tej współpracy uczestniczymy także w Sprzątaniu Świata porządkując lasy.
 2. Członkowie Klubu Alternatywy Młodzieżowej bardzo często uczestniczą w ogólnopolskich konkursach ekologicznych i warsztatach. Do najciekawszych zaliczyć można Ogólnopolski Konkurs „ Chrońmy klimat poprzez zrównoważone użytkowanie energii”,  I Międzynarodowy Konkurs „Młodzież w lasach Europy” YPEF, którego zorganizowanie etapu szkolnego w naszym okręgu powierzono członkom KAM-u oraz wojewódzkie warsztaty ekologiczne w Darłowie.
 3. Klub Alternatywy Młodzieżowej organizował wiele razy zbiórki zużytych telefonów komórkowych i makulatury. Za zebrane punkty ze zbiórki szkoła otrzymała cenne pomoce dydaktyczne.
 4. Do największych  osiągnięć klubu zaliczyć można 3-krotny udział w Ogólnopolskim konkursie „ Drugie życie elektrośmieci”, w ramach którego przeprowadziliśmy kampanie edukacyjne wśród uczniów i społeczności lokalnej oraz zbiórkę elektrośmieci.

Działalność Klubu Alternatywy Młodzieżowej przynosi wymierne korzyści, ponieważ pokazuje uczniom, że każdy może mieć swój wkład na rzecz ochrony przyrody i środowiska.

Opiekun:  mgr Agnieszka Pawlaczyk

 

OPIEKUN KLUBU ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ:

mgr Agnieszka Pawlaczyk

CZŁONKOWIE:

 1. Basarab Weronika Id
 2. Bylewska Natalia Id
 3. Cebulska Martyna Id
 4. Chmielowiec Oliwia Id
 5. Czuto Aleksandra Id
 6. Kicińska Kinga Id
 7. Kutyła Izabela Id
 8. Matejko Patryk Id
 9. Parczewski Miłosz Id
 10. Buczkiewicz Maria Id
 11. Czarnecka Arleta Id
 12. Dawid Kukurowski IIId
 13. Justyna Leszczyńska III d
 14. Oliwia Gramburg III d
 15. Wiktoria Bujak II d
 16. Łucja Koba III d
 17. Ilona Brzezińska IIId
 18. Hanna Babiarz III d
 19. Agata Kowalska III d
 20. Łukasz Zimny III d
 21. Mariola Hendrysiak III d
 22. Katarzyna Szymkowiak III d
 23. Olga Kurpiel III d
 24. Majewska Agata III d
 25. Dominika Zienkiewicz III d

 

Działalność Klubu Alternatywy Młodzieżowej

Rok 2017/2018

 27.04.2018 r. pożegnaliśmy dotychczasowych członków Klubu Alternatywy Młodzieżowej z klasy IIId.

 10.10.2017 r. uczestniczyliśmy w 15 edycji programu Święto Drzewa.

 

***

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2016/2017

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2015/2016

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2014/2015

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2013/2014

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2012/2013

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2011/2012

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2010/2011

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2009/2010

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2008/2009

linki

galeria