Klub Alternatywy Młodzieżowej

Klub Alternatywy Młodzieżowej powstał w 2002 roku z inicjatywy uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów spod Siekierek. Głównym celem działalności KAM-u jest propagowanie postaw ekologicznych poprzez organizowanie wewnątrzszkolnych konkursów ekologicznych, przyłączanie się do ogólnopolskich akcji ekologicznych oraz współpracę z instytucjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz ochrony przyrody i zwierząt.

Główne działania Klubu Alternatywy Młodzieżowej:

1. Współpraca ze Stowarzyszeniem Ekologiczno-Kulturalnym Klubu Gaja poprzez realizację projektów takich jak Święto Drzewa oraz „Zbieraj makulaturę-ratuj konie”. Każdego roku, 10 października w ramach obchodów Święta Drzewa,  odbywają się imprezy ekologiczne takie jak konkursy ekologiczne i wystawy. Realizacja zaplanowanych działań jest możliwa głównie dzięki współpracy z Nadleśnictwem w Chojnie. Dzięki tej współpracy uczestniczymy także w Sprzątaniu Świata porządkując lasy.
  2. Członkowie Klubu Alternatywy Młodzieżowej bardzo często uczestniczą w ogólnopolskich konkursach ekologicznych i warsztatach. Do najciekawszych zaliczyć można Ogólnopolski Konkurs „ Chrońmy klimat poprzez zrównoważone użytkowanie energii”,  I Międzynarodowy Konkurs „Młodzież w lasach Europy” YPEF, którego zorganizowanie etapu szkolnego w naszym okręgu powierzono członkom KAM-u oraz wojewódzkie warsztaty ekologiczne w Darłowie.
  3. Klub Alternatywy Młodzieżowej organizował wiele razy zbiórki zużytych telefonów komórkowych i makulatury. Za zebrane punkty ze zbiórki szkoła otrzymała cenne pomoce dydaktyczne.
  4. Do największych  osiągnięć klubu zaliczyć można 3-krotny udział w Ogólnopolskim konkursie „ Drugie życie elektrośmieci”, w ramach którego przeprowadziliśmy kampanie edukacyjne wśród uczniów i społeczności lokalnej oraz zbiórkę elektrośmieci.

Działalność Klubu Alternatywy Młodzieżowej przynosi wymierne korzyści, ponieważ pokazuje uczniom, że każdy może mieć swój wkład na rzecz ochrony przyrody i środowiska.

Opiekun:  mgr Agnieszka Pawlaczyk

OPIEKUN KLUBU ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ:

mgr Agnieszka Pawlaczyk

25. Dominika Zienkiewicz III d

Działalność Klubu Alternatywy Młodzieżowej

Rok 2017/2018

10.10.2017 r. uczestniczyliśmy w 15 edycji programu Święto Drzewa.

DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2016/2017

DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2015/2016