Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29

PATRONATY - WSPÓŁPRACA

Klub Alternatywy Młodzieżowej

Szkolny Klub Ekologiczny

Klub Alternatywy Młodzieżowej zmienił nazwę na Szkolny Klub Ekologiczny. Obecna nazwa bardziej kojarzy się z działalnością Klubu, którego głównym celem jest propagowanie postaw ekologicznych poprzez organizowanie wewnątrzszkolnych konkursów ekologicznych, przyłączanie się do ogólnopolskich akcji ekologicznych oraz współpracę z instytucjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz ochrony przyrody i zwierząt.

Główne działania Szkolnego Klubu Ekologicznego:

 1. Współpraca ze Stowarzyszeniem Ekologiczno – Kulturalnym Klubu Gaja poprzez realizację projektów takich jak Święto Drzewa oraz „Zbieraj makulaturę – ratuj konie”. Każdego roku, 10 października w ramach obchodów Święta Drzewa,  odbywają się imprezy ekologiczne, takie jak konkursy ekologiczne i wystawy. Realizacja zaplanowanych działań jest możliwa głównie dzięki współpracy z Nadleśnictwem w Chojnie. Dzięki tej współpracy uczestniczymy także w Sprzątaniu Świata, porządkując lasy.
 2. Uczestniczymy w ogólnopolskich konkursach ekologicznych i warsztatach. Do najciekawszych zaliczyć można Ogólnopolski Konkurs „Chrońmy klimat poprzez zrównoważone użytkowanie energii”, I Międzynarodowy Konkurs „Młodzież w lasach Europy” YPEF, którego zorganizowanie etapu szkolnego w naszym okręgu powierzono członkom klubu oraz wojewódzkie warsztaty ekologiczne w Darłowie.
 3. Organizowaliśmy wiele razy zbiórki zużytych telefonów komórkowych i makulatury. Za zebrane punkty ze zbiórki szkoła otrzymała cenne pomoce dydaktyczne.
 4. Do największych osiągnięć klubu zaliczyć można 3 – krotny udział w Ogólnopolskim konkursie „Drugie życie elektrośmieci”, w ramach którego przeprowadziliśmy kampanie edukacyjne wśród uczniów i społeczności lokalnej oraz zbiórkę elektrośmieci.
 1. Od 2016 roku uczestniczymy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla szkół „Zbieraj baterie”, w którym w 2018 roku zajęliśmy II miejsce wśród dużych placówek typu zespoły szkół i szkoły ponadpodstawowe.

Działalność Szkolnego Klubu Ekologicznego przynosi wymierne korzyści, ponieważ pokazuje uczniom, że każdy może mieć swój wkład na rzecz ochrony przyrody i środowiska.

Opiekun: mgr Agnieszka Pawlaczyk

 

OPIEKUN SZKOLNEGO KLUBU EKOLOGICZNEGO:

mgr Agnieszka Pawlaczyk

 

CZŁONKOWIE:

 1. Basarab Weronika, kl. II d LO
 2. Bylewska Natalia, kl. II d LO
 3. Cebulska Martyna, kl. II d LO
 4. Chmielowiec Oliwia, kl. II d Lo
 5. Czarnecka Arleta, kl. II d LO
 6. Kicińska Kinga, kl. II d LO
 7. Kutyła Izabela, kl. II d LO
 8. Kwiatkowska Weronika, kl. II a LO
 9. Lipiec Majka, kl. II a LO
 10. Sobolewska Anna, kl. II d LO

 

 

Działalność Szkolnego Klubu Ekologicznego

Rok 2019/2020

 10.10.2019 r. uczestniczyliśmy w obchodach  Święta Drzewa.

 Wyniki z VIII Ogólnopolskiego Konkursu “Zbieraj Baterie i telefony!”

 

***

 DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KLUBU EKOLOGICZNEGO 2018/2019

***

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2017/2018

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2016/2017

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2015/2016

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2014/2015

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2013/2014

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2012/2013

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2011/2012

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2010/2011

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2009/2010

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2008/2009

linki

galeria