Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29

PATRONATY - WSPÓŁPRACA

Klub Alternatywy Młodzieżowej

Szkolny Klub Ekologiczny

Klub Alternatywy Młodzieżowej zmienił nazwę na Szkolny Klub Ekologiczny. Obecna nazwa bardziej kojarzy się z działalnością Klubu, którego głównym celem jest propagowanie postaw ekologicznych poprzez organizowanie wewnątrzszkolnych konkursów ekologicznych, przyłączanie się do ogólnopolskich akcji ekologicznych oraz współpracę z instytucjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz ochrony przyrody i zwierząt.

Główne działania Szkolnego Klubu Ekologicznego:

  1. Współpraca ze Stowarzyszeniem Ekologiczno – Kulturalnym Klubu Gaja poprzez realizację projektów takich jak Święto Drzewa oraz „Zbieraj makulaturę – ratuj konie”. Każdego roku, 10 października w ramach obchodów Święta Drzewa,  odbywają się imprezy ekologiczne, takie jak konkursy ekologiczne i wystawy. Realizacja zaplanowanych działań jest możliwa głównie dzięki współpracy z Nadleśnictwem w Chojnie. Dzięki tej współpracy uczestniczymy także w Sprzątaniu Świata, porządkując lasy.
  2. Uczestniczymy w ogólnopolskich konkursach ekologicznych i warsztatach. Do najciekawszych zaliczyć można Ogólnopolski Konkurs „Chrońmy klimat poprzez zrównoważone użytkowanie energii”, I Międzynarodowy Konkurs „Młodzież w lasach Europy” YPEF, którego zorganizowanie etapu szkolnego w naszym okręgu powierzono członkom klubu oraz wojewódzkie warsztaty ekologiczne w Darłowie.
  3. Organizowaliśmy wiele razy zbiórki zużytych telefonów komórkowych i makulatury. Za zebrane punkty ze zbiórki szkoła otrzymała cenne pomoce dydaktyczne.
  4. Do największych osiągnięć klubu zaliczyć można 3 – krotny udział w Ogólnopolskim konkursie „Drugie życie elektrośmieci”, w ramach którego przeprowadziliśmy kampanie edukacyjne wśród uczniów i społeczności lokalnej oraz zbiórkę elektrośmieci.
  1. Od 2016 roku uczestniczymy w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym dla szkół „Zbieraj baterie”, w którym w 2018 roku zajęliśmy II miejsce wśród dużych placówek typu zespoły szkół i szkoły ponadpodstawowe.

Działalność Szkolnego Klubu Ekologicznego przynosi wymierne korzyści, ponieważ pokazuje uczniom, że każdy może mieć swój wkład na rzecz ochrony przyrody i środowiska.

Opiekun: mgr Agnieszka Pawlaczyk

OPIEKUN SZKOLNEGO KLUBU EKOLOGICZNEGO:

mgr Agnieszka Pawlaczyk

Program Szkolnego Klubu Ekologicznego

CZŁONKOWIE:

Bała Marcelina
Będzak Oliwia
Biel Zuzanna
Bławat Joanna
Cebula Fabian
Gacek wiktoria
Górska Julia
Groszewska Alicja
Kiciński Fabian
Kutny Wiktoria
Maceluch Martyna
Mróz Amelia
Szelążek Marlena
Adamska Wanesa
Wiśniewski Filip
Witkowska Emilia
Woźniak Kinga
Zioła Aleksandra

 

 

Działalność Szkolnego Klubu Ekologicznego

Rok 2022/2023

28.11.2022 r. uczniowie klasy 2 d LO uczestniczyli w akcji sadzenia lasu. [więcej]

 10.10.2022 r. obchodziliśmy Święto Drzewa. [więcej]

 

***

 DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KLUBU EKOLOGICZNEGO 2021/2022

 DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KLUBU EKOLOGICZNEGO 2019/2020

 DZIAŁALNOŚĆ SZKOLNEGO KLUBU EKOLOGICZNEGO 2018/2019

***

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2017/2018

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2016/2017

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2015/2016

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2014/2015

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2013/2014

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2012/2013

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2011/2012

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2010/2011

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2009/2010

 DZIAŁALNOŚĆ KLUB ALTERNATYWY MŁODZIEŻOWEJ 2008/2009

linki

galeria