Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29

PATRONATY - WSPÓŁPRACA

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW Rok 2010/2011

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

Rok 2010/2011

 

STYPENDIA RADY POWIATU W GRYFINIE

We wtorek 12 października w Starostwie Powiatowym w Gryfinie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Święto to obchodzone jest od 1972 r. i przypada na dzień 14 października. Starosta Gryfiński Wojciech Konarski spotkał się tego dnia z dyrektorami, nauczycielami, wychowawcami, pracownikami oświaty oraz stypendystami powiatu gryfińskiego. Powiatowe obchody Dnia Edukacji były także doskonałą okazją do wyróżnienia czternastu uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Stypendyści Rady Powiatu Gryfińskiego

Za wybitne wyniki w nauce w roku szkolnym 2009/2010 odebrali oni listy gratulacyjne i drobne upominki, które wręczyli Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Henryk Kaczmar oraz Członek Zarządu Powiatu Maciej Racinowski.

Wręczanie stypendiów Rady Powiatu

Sebastian Kowalewski – uczeń Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły współorganizując uroczystości szkolne oraz reprezentując szkołę w konkursach przedmiotowych i tematycznych m.in.: “Bóbr”, “Intersieć” i “Dialnetmasters”. Poza obowiązkami związanymi z nauką Sebastian większość wolnego czasu poświęca swoim zainteresowaniom: filmom zagranicznym i informatyce. Systemy i sieci komputerowe to cały jego świat i z tym wiąże swoją przyszłość. Średnia ocen: 5,5

Sebastian Kowalewski

Katarzyna Seredyńska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego o profilu biologiczno-matematycznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie. Interesuje się przedmiotami ścisłymi, a szczególnie chemia i matematyka, dlatego też po maturze chciałaby studiować biotechnologię na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym lub na Wydziale technologii i Inżynierii Chemicznej w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. W roku szkolnym 2009/2010 reprezentowała szkołę w konkursach ogólnopolskich m.in.: w konkursie matematycznym ALFIK oraz międzynarodowym konkursie KANGUR. Chętnie uczestniczyła także w konkursach szkolnych np. w konkursie chemicznym “Wokół nas”, w konkursie historycznym oraz konkursie recytatorskim z języka angielskiego, zdobywając I miejsce w szkole. Brała także udział w szkolnych eliminacjach Olimpiady Wiedzy Ekologicznej i Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego “EKO-PLANETA”. Aktywnie uczestniczyła w przygotowaniach Święta drzewa oraz w projekcie “Auschwitz – pomnik pamięci”. Średnia ocen: 5,07

Katarzyna Seredyńska

Marta Paulska – uczennica Liceum Ogólnokształcącego o profilu matematyczno-ekonomicznym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie. Jest osobą o szerokim spektrum zainteresowań, jednak najwięcej przyjemności sprawia jej zgłębianie tajników wiedzy z biologii i chemii, bowiem z tymi dziedzinami wiąże swoją przyszłość. Jej marzeniem są studia medyczne. Wolne chwile Marta poświęca swoim pasjom: muzyce i fotografii. Średnia ocen: 5,0

Marta Paulska

Magdalena Błoniarczyk – uczennica Liceum Ogólnokształcącego o profilu humanistyczno-prawnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie. Interesuje się sportem, przede wszystkim piłką nożną, a jej ulubionym przedmiotem jest matematyka. Magda bierze udział w zawodach sportowych i konkursach przedmiotowych. Należy do Szkolnego Klubu Wolontariusza, aktywnie działa w Samorządzie Uczniowskim pełniąc funkcję wiceprzewodniczącej. Planuje studia ekonomiczne, w przeszłości chciałaby zostać doradcą finansowym. Średnia ocen: 5,0

Magdalena Błoniarczyk

Aleksandra Romacka – uczennica Liceum Ogólnokształcącego o profilu humanistyczno-prawnym w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie. Jest osobą niezwykle zdyscyplinowaną i sumienną, w roku szkolnym 2009/2010 uzyskała stuprocentową frekwencję. Reprezentowała szkołę w Powiatowym Konkursie Mitologicznym oraz w Powiatowym Konkursie Wiedzy o Europie. Brała także udział w Ogólnopolskim Konkursie na zdjęcie sosny -Sosna – królowa polskich lasów- oraz w Konkursie Wiedzy o Wielkiej Brytanii, w którym zajęła III miejsce w szkole. Do hobby Oli należy malarstwo, historia i literatura, dużo czyta, uczęszcza na koło historyczne. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły, pomaga w przygotowaniu szkolnych uroczystości od strony plastycznej. Średnia ocen: 5,0.

Aleksandra Romacka

Agnieszka Mazurkiewicz – uczennica Technikum Informatycznego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie. Interesuje się przede wszystkim muzyką i tańcem. Pasjonują ją także podróże i poznawanie nowych ludzi. Jest ambitna i zawsze dąży do osiągnięcia wyznaczonych sobie celów. W przyszłości zamierza studiować rachunkowość i finanse, dlatego najchętniej uczy się przedmiotów ścisłych, przede wszystkim matematyki. Średnia ocen: 5,0

***

 13.06.2011 r. w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Warszawie miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu “Jestem szefową” i uroczyste rozdanie nagród.

 10 – 12.06.2011 r. odbył się w Myślenicach XV jubileuszowy finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego, w którym drużyna naszej szkoły zajęła X m-ce.

 19.05.2011 r uczennica klasy I b LO Adrianna Kowalczyk otrzymała wyróżnienie w etapie półfinałowym VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Geologiczno – Środowiskowego „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” pod hasłem Kamienne archiwum Ziemi.

 27.04.2011 r. drużyna naszej szkoły w składzie: Mariusz Bała, Michał Strychoń, Damian Wróbel, została mistrzem województwa zdobywając I m-ce w Młodzieżowym Turnieju Motoryzacyjnym z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 12.04.2011 r. w Centrum Kultury w Chojnie odbył się Festiwal Piosenki i Kultury Angielskiej, w którym zajęliśmy dwa pierwsze miejsca – w konkursie kulinarnym oraz plastycznym.

 15.03.2011 r. w siedzibie Izby Skarbowej w Szczecinie odbył się II etap wojewódzkiego konkursu wiedzy o podatkach organizowany przez Zachodniopomorski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych w Szczecinie.

 15.03.2011 r. ogłoszone zostały wyniki I edycji konkursu literackiego z języka angielskiego dla szkół ponadgimnazjalnych województwa zachodniopomorskiego, organizowanego przez Zespół Szkół nr 6 w Szczecinie, pod patronatem wydawnictwa LONGMAN.

 07.03.2011 r. w Chojeńskim Centrum Kultury Ewa Michalczyszyn i Maciej Szajnowski brali udział w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

 5.03.2011 r. uczniowie klasy IV Technikum Budowlanego: Blicharz Angelika, Górniak Paweł i Misiewicz Rafał, brali udział w XXIV Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Budowlanych w Szczecinie.

 1.03.2011 r. odbyła się XI edycja Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego “FOX”.

 6.12.2010 r. w Warszawie odbyło się wręczenie nagród laureatom ogólnopolskigo konkursu LEO-ON-LINE w kategorii Projekty Mobilności. Nagrodę odbierają: mgr Barbara Nożewnik i Mateusz Dominiak.

linki

galeria