Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29

PATRONATY - WSPÓŁPRACA

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW Rok 2012/2013

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

Rok 2012/2013

XIII Międzynarodowy Konkurs Stolarski

 W dniach 14-15 marca 2013 r. odbył się XIII Międzynarodowy Konkurs Stolarski organizowany przez Szkoły Salezjańskie w Szczecinie. W konkursie wystartowało 50 uczestników z całej Polski i Niemiec.
Adrian Przywłoka zajął w tym konkursie 10 miejsce. [więcej]

Stypendium Rady Powiatu Gryfińskiego

W czwartek 21 lutego 2013 r. podczas XXI sesji Rady Powiatu odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych uczniom naszej szkoły, którym przyznane zostały Stypendia Rady Powiatu w Gryfinie za wybitne wyniki w nauce. Stypendia przyznawane są od 2007 r. w ramach “Programu wspierania edukacji uzdolnionych uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Gryfińskiego”.
Okolicznościowe dyplomy i życzenia stypendystom – Katarzynie Zgodzie i Patrykowi Kiedrzyniowi – wręczyli: przewodnicząca rady Gabriela Kotowicz oraz wiceprzewodniczący Alicja Kordylasińska i Henryk Kaczmar. [więcej]

***

Zwycięstwo w Ogólnopolskim Konkursie „Moja polsko-litewska przygoda”, organizowanym przez ten Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży.

W dniach od 1 maja do 20 lipca 2012 roku Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie, Stowarzyszenie Douzelage w Chojnie oraz “Žiburys” Gimnazjum w Prienai realizowało projekt „Opowieść o dwóch rzekach: Niemnie i Odrze” z Polsko – Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Udział w takim projekcie był doskonałą okazją do spróbowania swoich sił w ogólnopolskim konkursie „Moja polsko-litewska przygoda”, organizowanym przez ten Fundusz. Konkurs polegał na opisaniu swoich przygód i przeżyć, które szczególnie zapadły w pamięci uczestników projektu oraz udostępnieniu pamiątkowego zdjęcia, związanego z opowieścią. Wśród osób, które postanowiły podzielić się swoimi odczuciami znalazły się: Anna Radziszewska, Izabela Michalczuk, Martyna Pietrzak oraz Michał Kiepura. 22 stycznia 2013 roku zostały ogłoszone wyniki tego konkursu, które mile zaskoczyły dwóch uczniów naszej szkoły. I m-ce zajął Michał Kiepura, natomiast III m-ce zajęła Martyna Pietrzak, maturzyści z klasy III d LO.[więcej]

***

Okręgowe eliminacje XVII Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu

Dnia 11.01.2013 r. w Stargardzie Szczecińskim odbyły się okręgowe eliminacje XVII Olimpiady Wiedzy o Żywności i Żywieniu. Tematyką wiodącą tegorocznej Olimpiady jest „Żywność tradycyjna i kuchnie narodowe”. Ze względu na kulturotwórczą rolę żywności i żywienia problematyka ta jest szeroko obecna w środkach masowego przekazu. Poświęca się jej liczne konferencje naukowe, targi, jest przedmiotem zainteresowania wielu autorów publikacji prasowych i książkowych oraz programów radiowych i telewizyjnych. [więcej]

Finał IX Powiatowego Konkursu Wiedzy o HIV/AIDS

 30 listopada 2012 r. o godz. 10.00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie odbył się IX Powiatowy Konkurs Wiedzy o HIV/AIDS. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie klas III szkół gimnazjalnych oraz I i II klas ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskiego. Do konkursu przystąpiło siedem drużyn: Gimnazjum w Chojnie, Gimnazjum w Góralicach, Gimnazjum w Widuchowej, Gimnazjum w Baniach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Gryfinie, Zespół Szkół Ogólnokształcących w Gryfinie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie. [więcej]

linki

galeria