Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29

PATRONATY - WSPÓŁPRACA

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW Rok 2014/2015

OSIĄGNIĘCIA UCZNIÓW

Rok 2014/2015

UROCZYSTE WRĘCZENIE STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

W województwie zachodniopomorskim stypendia na rok szkolny 2013/2014 otrzymało 178 uczniów, wśród  których znaleźli się również uczniowie Zespołu Szkół  Ponadgimnazjalnych w  Chojnie. Stypendystami zostali Bartosz Nyczaj z klasy II b LO oraz Jolanta Bielak z klasy III T Ż. Uroczystość upłynęła w podniosłej atmosferze, którą uświetnili swą obecnością osobistości z życia politycznego i kulturalnego. [więcej]

***

OGÓLNOPOLSKI FESTIWAL TWÓRCZOŚCI ZBIGNIEWA HERBERTA „HERBERTIADA

XV „Herbertiada” przeżywana 19 i 20 września 2014 r. przyciągnęła do Kołobrzegu recytatorów z całej Polski. Naszą szkołę reprezentowały (przygotowane przez p. Katarzynę Mickiewicz – Bindas) Emilia Hadrzyńska z kl. II B i Karolina Gładkowska z kl. III C pośród blisko 30 uczestników i pod czujnym uchem Jury w składzie: Janusz Andrzejewski, Wojciech Machnicki, Maria Dorota Pieńkowska, Jadwiga Maj, Helena Elert.
Interpretacja przygotowana i przedstawiona przez Emilię Hadrzyńską zdobyła uznanie jurorów i  nasza uczennica została uhonorowana Grand Prix XV „Herbertiady” – najwyższym trofeum całego przeglądu.[więcej]

 
Emilia Hadrzyńska

***

STYPENDIUM RADY POWIATU GRYFIŃSKIEGO

5 września 2014 roku podczas sesji Rady Powiatu w Sali konferencyjnej odbyło się  uroczyste uhonorowanie uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu gryfińskiego. Dwunastu młodych ludzi, którzy, cytując słowa antycznego poety Horacego: „Odważyli się  być mądrym”, dostali stypendia za wybitne wyniki w nauce w drugim półroczu roku szkolnego 2013/2014. Stypendyści musieli wykazać się sumiennością, pracowitością i  wytrwałością, ponieważ aby je otrzymać, należało uzyskać średnią ocen minimum 5,0,  bardzo dobre zachowania oraz posiadać osiągnięcia w konkursach lub olimpiadach.

 

linki

galeria