Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29

PATRONATY - WSPÓŁPRACA

POWIATOWY KONKURS MITOLOGICZNY 2008

I POWIATOWY KONKURS MITOLOGICZNY

    3 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Chojnie odbył się I Powiatowy Konkurs Mitologiczny.

    Konkurs skierowany był do uczniów klas trzecich gimnazjum oraz klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Gryfińskiego.

    Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania młodzieży mitologią oraz kulturą starożytnej Grecji i starożytnego Rzymu.

W konkursie wzięło udział sześć szkół: Gimnazjum w Chojnie, Gimnazjum w Gryfinie, ZSP w Mieszkowicach, ZSP Nr 2 w Gryfinie, ZSP Nr 2 w Chojnie i ZSP Nr 1 w Chojnie.

    Każdą szkołę reprezentowała pięcioosobowa drużyna, która w pierwszej części konkursu odpowiadała na 5 losowo wybranych pytań o różnym stopniu trudności, w określonym czasie. W drugiej rundzie (kalambury) młodzież sprawdzała swoje umiejętności przedstawiania na rysunku i odgadywania mitologicznych haseł. Najefektowniejsza, trzecia runda, polegała na prezentacji przygotowanych wcześniej w szkołach inscenizacji wybranych epizodów mitologicznych. Inscenizacje wzbogacone były o wykonane przez uczniów rekwizyty i piękne stroje.

    Konkursowi towarzyszyły pozytywne emocje i wspaniała atmosfera. Zabawa była przednia, a wiedza i przygotowanie uczestników imponujące.

Nie umknęło to uwadze szanownej komisji, w której na zaproszenie koordynatora pana Krzysztofa Pośniaka pracowali: pani Teresa Błońska – kierownik Biblioteki Miejskiej w Chojnie, pani Dorota Krutelewicz-Sobieralska – instruktor teatralny z Gryfińskiego Domu Kultury i pan dr Radosław Skrycki z Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Szczecińskiego, który po części konkursowej wygłosił bardzo ciekawy wykład na temat „Mitologia a kartografia”.

    Najlepszymi według komisji były drużyny z ZSP nr 1 w Chojnie (Patrycja Myszogląd, Justyna Soska, Przemysław Skarżyński, Stanisław Słodkowski, Leszek Sokólski, opiekun Marek Bednarz), ZSP nr 2 w Gryfinie (Patrycja Pawłowska, Patrycja Szymańska, Artur Olszewski, Paweł Stachów, Marcin Woliński, opiekun AleksandraRudzka) oraz Gimnazjum w Chojnie ( Daria Bil, Klaudia Gotfryd, Anna Kaberow, Marta Lasowska, Joanna Padoł, opiekun Katarzyna Wieder). Nie obyło się bez dogrywki o I miejsce.

    Organizatorzy mają wielką nadzieję, że konkurs mitologiczny na stałe zagości w kalendarzu powiatowych imprez oświatowych i w marcu przyszłego roku jeszcze więcej szkół weźmie w nim udział. Dziękują również wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy w tym roku zaszczycili ich swoją obecnością.

Powiatowy Konkurs Mitologiczny

linki

galeria