Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie

ul. Dworcowa 3
74 - 500 Chojna

www.zsp1chojna.pl
zsp1@zsp1chojna.pl

tel./faks 091 414 20 29

PATRONATY - WSPÓŁPRACA

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA 2020-2021

SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

Szkolny Klub Wolontariusza w roku szkolnym 2019/2020 przeżywa wiele zmian. Nowym opiekunem została mgr Aneta Żurawska, nasze szeregi opuścili uczniowie, którzy ukończyli szkolę w poprzednim roku szkolnym. Dołączyli nowi – wspaniali wolontariusze z  klas pierwszych. Mają mnóstwo pomysłów i są chętni realizować je z pasją i z oddaniem. Dodatkowym atutem są doświadczeni uczniowie klas wyższych. Działamy prężnie i jesteśmy bardzo licznym klubem. Obecnie Szkolny Klub Wolontariusza liczy 31 osób i sytuacja ma  tendencję raczej rozwojową.

Członkowie Szkolnego Klubu Wolontariusza:

Z klasy 4 H/Ż:

Wiktoria Borowiec

Klaudia Matuszczyk

Dominika Hreczyńska

Iga Mytkowska

Z klasy 4 B/I:

Filip Urban

Z klasy 2 WZ:

Julia Kornecka

Z klasy 2 bd LO:

Julia Konsik

Julia Noskowiak

Oliwia Sugier

Kacper Dybizbański

Z klasy 2 ac LO:

Bartłomiej Sulikowski

Z klasy 1 H/Ż (p):

Barbara Bartkowiak

Aleksandra Kowalska

Nikola Hołota

Zuzanna Kowalska

Oliwia Krygier

Zuzanna Wardęga

Marika Wermuth

Daria Czarnecka

Julia Kalbarczyk

Z klasy 1 WZ(g):

Aleksandra Kasuła

Weronika Dziergas

Angelika Lipińska

Piotr Jakowiecki

Z klasy 1 bd LO:

Alicja Sobas

Małgorzata Mroczek

Patryk Szynkowski

Oliwia Urban

Nikola Ignatowska

Julia Ruszkiewicz

Klaudia Woźniak

Elżbieta Glińska

Praca w wolontariacie kształtuje w młodych ludziach godne naśladowania postawy. Wyzwala wrażliwość, bezinteresowność i otwartość na problemy innych. Rodzi nie tylko postawę odpowiedzialności, ale uczy wartości duchowych. Utwierdza w przekonaniu, że  człowiek jest wielki nie przez to co posiada, ale przez to, czym dzieli się z innymi.

Dzięki pomysłowości i oddaniu naszych wolontariuszy – pomogliśmy wielu ludziom. Wspomogliśmy bezdomne zwierzęta. Zacieśniliśmy współpracę z Caritas Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej, z Domem Pomocy Społecznej w Trzcińsku – Zdroju, schroniskiem w Witniczce. Cała społeczność szkolna pomaga nam pomagać. Każda akcja Szkolnego Klubu Wolontariusza ma duży oddźwięk. Za wszystko serdecznie dziękujemy. W  drugim półroczu roku szkolnego 2019/2020 planujemy wiele działań. O wszystkim dowiecie się ze strony internetowej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Chojnie. Zapraszamy.

Opiekun SKW

mgr Aneta Żurawska

 

DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIATU 2020/2021

linki

galeria